TREBANJSKI   POPER
  

Zadnjič obnovljeno 09.12.2003

domov                                                    

izjave
nepreverjeno
lokalna politika
sport
turizem
Komunala Trebnje
sporocila uredništva
povezave

Elektronsko pismo

IZJAVA ZA JAVNOST 

 

IZJAVA ZA JAVNOST

Odprto pismo javnosti


Z zadnjimi ocenami Vlade RS, (4. november 2004), da je najprimernejša trasa za dolenjsko avtocesto na odseku Pluska-Ponikve po pobočju, se je končno začelo umeščanje trase avtoceste mimo Trebnjega po varianti Bukovje. Z vidika regionalnega in urbanega razvoja ter vplivov na okolje je primernejąa od dolinske. Obstoječa hitra cesta naj bi bila tako tudi v prihodnje namenjena regionalnim in lokalnim povezavam. S tem je Vlada potrdila naša dolgoletna prizadevanja za najboljšo izbiro trase avtoceste mimo Trebnjega, podprto z mnenji strokovnjakov.

Že od leta 1995, ko je tedanji občinski svet sprejel odločitev o pobočni varianti trase avtoceste mimo Trebnjega, si je večina občanov, institucij, kasneje tudi Civilna iniciativa prizadevala za čimprejšnjo izgradnjo avtoceste. Vendar je priąlo v času mandata županje ga. Marice Škoda in vladavine LDS do resnih nasprotovanj, zavajanja in prizadevanj za umestitev avtoceste v dolino Temenice, kar je bilo za nas popolnoma nesprejemljivo. Z zadnjimi volitvami so se politične okoliščine spremenile, zato upravičeno pričakujemo, da bo nova Vlada ľe na eni prvih sej sprejela vse potrebne sklepe o začetku gradnje, ker je to pogoj, da bi bil ta krak avtoceste mimo Trebnjega zgrajen čimprej, vsaj do leta 2007.

Upamo, da so bile zadnje volitve dovolj veliko opozorilo gospe županji, Marici Škoda in vsem tistim, ki so jo k temu spodbujali, da bodo v prihodnje spoštovali sklepe občinskega sveta, mnenja stroke in voljo prizadetih občanov!

 

Marjan Pavlin, dr. med., predsednik OO N.Si Trebnje

November 2004

 

IZJAVA ZA JAVNOST

Lokalni odbor Trebnje Stranke Mladih Slovenije (SMS) s to izjavo za javnost zavzema javno stališče do reševanja ekološke problematike na Mirni.


Polemika glede reševanja zapleta okoli čistilne naprave na Mirni, katere upravljavec in večinski lastnik je podjetje GOP, d.o.o., poteka že daljši čas in je še ni videti konca. Čistilna naprava trenutno deluje v omejenem obsegu, kar pomeni, da odplak gospodinjstev z desnega brega ne čisti. Poudariti velja, da krajani storitve, katerih niso deležni, sicer plačujejo, res pa je tudi, da cene niso stroškovno naravnane in so prenizke.

 

Solastniki so leta 1994 sklenili pogodbo o upravljanju s trenutnim upravljavcem, katera pa danes zaradi spremenjenih razmer ne ustreza več, zato jo je potrebno dopolniti. Vpleteni so sicer sporazumno rešitev v preteklosti že nekajkrat poskušali doseči, vendar pa jim zaradi starih medsebojnih zamer ter nekaterih načelnih nelogičnih stališč le tega do sedaj ni uspelo.

 

Nesporno ostaja dejstvo, da čistilna naprava lahko z manjšimi korekcijami in dopolnitvami (ocena 40 MIO SIT, Eko data d.o.o.), katere zagotovi upravljavec, zadovolji vsem potrebam občanov Mirne in tudi zakonodaji na tem področju.

 

Seveda si na drugi strani KS Mirna ter Občina Trebnje želita, da se ta “Mirnski vozel” preseka in razplete tako, da se zgradi nova čistilna naprava samo za potrebe občanov Mirne. Rešitev ima le eno pomanjkljivost in sicer, da je ta investicija ocenjena na 210 MIO SIT (Stadij d.o.o.), katero pa bi morala plačati Občina Trebnje iz svojega proračuna. Brez znatnih posegov v proračun ostalih krajevnih skupnosti na komunalno cestnem področju se to ne bi dalo zagotoviti.

 

Vse navedeno nas pripelje do nujne začasne rešitve, ki jo v SMS LO Trebnje trenutno vidimo in se ponuja že sama po sebi. Za izvajanje čiščenja odpadnih voda v Mirni se s strani Občine Trebnje nemudoma pristopi k spremembi odloka o gospodarskih javnih službah, v katerem se za določeno obdobje pooblasti za opravljanje dela obvezne gospodarske službe podjetje GOP (koncesija). Dogovori in sklene se aneks k obstoječi upravljavski pogodbi, sklenjeni med KS Mirna in GOP, kjer se določi namesto KS pogodbenega partnerja Občino Trebnje ter definira merila za oblikovanje cene čiščenja odpadnih voda, ki jih pripravi upravljavec ob upoštevanju predpisane metodologije. Za sprejetje trajne rešitve izvajanja čiščenja odpadnih voda v Mirni se dosledno spremlja rezultate izvajanja dogovorjenega, možne zaplete pa se odgovorno in sproti rešuje.

 

V stranki SMS LO Trebnje seveda dopuščamo možnost izgradnje nove čistilne naprave, vendar pa ne moremo dopustiti, da bi se z denarjem davkoplačevalcev razmetavalo po nepotrebnem. Vse možnosti doseči najbolj ekonomično rešitev je potrebno izčrpati do konca, kar pa se v primeru čistilne naprave Mirna še ni zgodilo. Pozivamo vse vpletene, tako podjetje GOP, kot na drugi strani Občinsko upravo in KS Mirna, naj vendarle presežejo in spremenijo svoja zapečena stališča ter dogovorijo razumno in sprejemljivo rešitev za obe strani.

 

Lokalni odbor SMS se bo zavzemal za svoja javno predstavljena stališča.

December 2003

Lokalni odbor SMS Trebnje


IZJAVA ZA JAVNOST

S to izjavo za javnost podaja lokalni odbor SMS stališče v zvezi s povabilom lokalnih političnih strank DESUS, DROT in ZLSD za morebitno sodelovanje v Občinskem svetu Občine Trebnje.

Lokalni odbor SMS Trebnje združuje mlade in perspektivne kadre iz občine Trebnje, ki imajo namen delovati strokovno in na podlagi svojega javno objavljenega programa. Glavne smernice programa zadevajo mladinsko problematiko in delovanje v smeri reševanja le te. Za lokalni odbor SMS Trebnje je to prvi mandat. Smo neobremenjeni s preteklostjo in ne gojimo nobenih zamer ali pretiranih simpatij do nobene politične opcije. Prav tako nismo obremenjeni s kakršnikoli dolgovi, saj smo vse dosedanje aktivnosti lokalnega odbora financirali sami. Politično teorijo zelo dobro poznamo, manjka pa nam praktičnih izkušenj, kar pa se morebiti od časa do časa tudi pozna.

 

Kot ste seznanjeni ima lokalni odbor SMS Trebnje v Občinskem svetu in skoraj v vsakem odboru oz. komisiji svojega predstavnika. Ne moremo mimo dejstva, da nam je bilo to omogočeno prav s podpisom medsebojne pogodbe z lokalnimi odbori SLS, SDS, DESUS ter NSi. Ne moremo tudi mimo dejstva, da je nekonstruktivno in brezkompromisno vztrajanje nekaterih oseb pri svojih stališčih, ki so temeljila predvsem na osebnih zamerah in zgodovinskih predsodkih vplivalo, da so nekatere naše odločitve v Občinskem svetu bile nekonsistentne napram ostalim podpisnikom. Kljub temu za svojimi odločitvami in svojimi dejanji stojimo in jih kadarkoli lahko tudi strokovno utemeljimo.

 

Menimo, da prav sprejemanje odločitev, izključno na podlagi strokovne utemeljitve, je pogoj, da lahko neko stranko obeležiš kot SREDINSKO. Na podlagi dosedanjih aktivnosti lahko trdimo, da lokalni odbor SMS to je in verjetno bo tukaj tudi ostal. Lokalni odbor SMS je podpiral in tudi v prihodnje bo vse predloge, ki bodo pozitivne za razvoj občine Trebnje. Na podlagi tega dejstva vidimo priložnost sodelovanja z vsemi strankami v Občinskem svetu. Zavrnitev naših predlogov v Občinskem svetu pa bomo razumeli kot naš neuspeh pri zagovarjanju teh in ne nameravamo obsojali nikogar.

 

V sklopu vsega navedenega pa tudi ne moremo mimo dejstva, da smo na podlagi že navedene podpisane pogodbe pridobili svoje predstavnike v občinske odbore oz. komisije, ki v teh organih vestno opravljajo svoje poslanstvo. Morebiti so upravičene obtožbe, da je porazdelitev mest v občinskih organih nepravična. Tudi naša želja je bila, da pride do drugačne porazdelitve, vendar kot smo že omenili, so pri določenih odločitvah pomembnejši principi posameznikov, zgrajeni na zgodovinskih dogodkih. In prav principi so pripeljali do tega dejstva, ki pa nedvomno je za lokalni odbor SMS in posredno tudi za naše volilce, več kot ugoden. Trdimo, da SMS LO Trebnje ima v odborih oz. komisijah strokovne ljudi, ki s svojim delom zagovarjajo interese naših volilcev ter obenem pozitivno vplivajo na delovanje le teh.

 

Imamo voljo in željo delovati in biti del lokalnega političnega prostora tudi v prihodnje. Zavedamo se, da nepremišljene poteze lahko odločilno vplivajo na pogled volivcev na posamezno osebo ali kar na celotni lokalni politični organ. In prav zaradi tega ne nameravamo trenutno sprejemati nikakršnih revolucionarnih odločitev, s čimer bi ogrozili zaupanje naših volilcev.

Bojan Rajer, predsednik LO SMS Trebnje

 

IZJAVA ZA JAVNOST

Javno stališče do trase bodoče avtoceste mimo Trebnjega zavzema lokalni odbor Stranke Mladih Slovenije (SMS) s to izjavo za javnost. 

Polemika o poteku bodoče avtoceste je Trebanjcem poznana že vrsto let. Lokalni odbor SMS, ki je bil ustanovljen v lanskem letu, je pričel s svojo politično aktivnostjo preko svojih predstavnikov v občinskih organih v letošnjem letu. Za zavzetje stališča je lokalni odbor moral proučiti veliko zgodovinskih dejstev, katera so bila večini političnih strank v občini Trebnje že poznana. Prav tako je bilo potrebno proučiti tudi trenutna dejstva in vseskozi spremljati dogodke, ki se v zadnjem času odvijajo z neverjetno naglico (v naslednjih dneh se na državnih odborih in na Vladi že sprejemajo pomembnejše odločitve). Prisotnost skoraj na vseh razpravah o poteku bodoče avtoceste, katere so bile organizirane s strani različnih pobudnikov, nam je omogočila spoznati dejstva in stališča posameznih udeležencev. Tudi prisotnost na zadnjem srečanju dne 30.09.2003, organiziranem na pobudo Civilne iniciative za umestitev avtoceste mimo Trebnjega, katerega so se udeležili predstavniki vseh lokalnih političnih strank in tudi županja občine Trebnje, nam je še dokončno izkristalizirala nastalo situacijo.

Lokalni odbor SMS podpira tisto varianto poteka avtoceste mimo Trebnjega, katero je stroka zagovarjala že v preteklosti in jo z dodatnimi študijami zagovarja tudi danes. Podpiramo varianto, katero so zagovarjali dosedanji župani občine Trebnje, varianto, katero zagovarja tudi Civilna iniciativa za umestitev avtoceste mimo Trebnjega, ki kot predstavnica vseh treh Krajevnih skupnosti preko katerih poteka in bo potekala bodoča avtocesta, ima enotno podporo Občinskega sveta in ki razpolaga z nedvomno največjim številom strokovno utemeljenih dejstev za razliko od Občinske uprave in županje. Zagovarjamo torej varianto, ki jo je stroka z vseh vidikov ocenila za najprimernejšo in najugodnejšo ter za bodoče rodove edino sprejemljivo. 

Ob tem pa odločno nasprotujemo zavajanju ljudi z navajanjem neresnic navedenih v javnih glasilih, ki so brez strokovnih utemeljitev ali izhajajo iz želenih rezultatov (ankete) in/ali so pobrane iz konteksta celotnih strokovnih študij. Odločno nasprotujemo ignoriranju in zavlačevanju Vlade RS in DARS-a, ki so Občinskemu svetu in Občinski upravi obljubljali strokovne in stroškovne utemeljitve možnih variant že pred tremi meseci, vendar jih še sedaj niso predložili. Odločno nasprotujemo ignoriranju večinske volje prizadetih ljudi in enostransko sprejemanje odločitev na Vladi RS, kot je bil primer sprejetja Uredbe o lokacijskem načrtu za avtocesto Korenitka - Pluska. 

Lokalni odbor SMS se bo zavzemal za svoja javno predstavljena stališča. 


Oktober 2003 

Lokalni odbor SMS Trebnje 

Izjava za javnost

V času dolgega in vročega poletja v LO SMS Trebnje nismo samo pridobivali novih moči, temveč smo prisluhnili tudi težavam krajanov občine Trebnje v zvezi z razmerami in načinom dela v VVZ Trebnje, kjer se težave porajajo predvsem v času poletnih počitnic.

Skupina staršev se je zaradi obilice težav pri zagotavljanju varstva njihovih otrok v VVZ Trebnje samoorganizirala. Vodstvu VVZ Trebnje je poslala jasen dopis, da se z razmerami in načinom dela ne strinjajo. Na sestanku z ga. Marijo Bizjakovo, ravnateljico VVZ Trebnje, so jasno predstavili svoja stališča do kopice težav v VVZ, posredovali predloge za rešitev nastale situacije ter predloge za reševanje tovrstnih zadev v prihodnje. Starši so nedvoumno izrazili željo po večjem sodelovanju z upravo VVZ Trebnje, saj se v današnjih razmerah počutijo glede na ceno programa, ki jo plačujejo, prikrajšane. Naj spomnimo, da je polna cena programa za prvo starostno obdobje v VVZ Trebnje od aprila 2003 nekaj več kot 83 tisoč tolarjev za otroka, kar je zgornji razred tudi v državnem merilu.

Problematika VVZ Trebnje predstavlja v zadnjih letih eno pomembnejših vprašanj v občini Trebnje. V LO SMS Trebnje smo že večkrat poudarili, da so mlade družine temelj današnjih družbenih okolji in zato za delo in razvoj lokalne samouprave izrednega pomena. Reševanja problemov na tem področju se ne smemo lotevati nepremišljeno. Vključiti moramo vse sile in sredstva, da svojim potomcem zagotovimo čimboljše možnosti za kasnejše življenjske preizkušnje. Z delom v neprimernem okolju ob obilici neprijetnih zunanjih vplivov ter večkratnim nerazumevanjem pomembnosti in občutljivosti področja, se tudi v LO SMS Trebnje ne strinjamo. Zato podpiramo prizadevanja otrok staršev v VVZ Trebnje in jim bomo v prihodnosti po lastnih močeh tudi pomagali. V ta namen smo upravi VVZ Trebnje s ciljem dviga kakovosti storitev ponudili podporo za pridobitev dodatnih sredstev iz proračuna občine Trebnje. Upravi VVZ smo na skupnem sestanku podali lastna stališča o problematiki in ji z lastnega gledišča nakazali možnosti delovanja v prihodnje. Ocenjujemo, da je bila na tak način dana upravi še ena možnost. Nadaljnje korake v smeri reševanja peročih problemov pričakujemo od Sveta staršev in Sveta VVZ Trebnje.

V LO SMS Trebnje si bomo prizadevali, da problematiko uvrstimo na sejo Odbora za družbene dejavnosti in na sejo Občinskega sveta. Vztrajali bomo, da se na seje povabi tako predstavnico VVZ Trebnje, kakor tudi predstavnika staršev. Od občinske uprave pričakujemo, da bo uredila vsa nesoglasja z vodstvom VVZ Trebnje, saj medsebojno obtoževanje in prelaganje odgovornosti ni način za dosego ciljev. Le ti tudi v VVZ Trebnje izvirajo predvsem iz potreb razvoja naših otrok. Občina Trebnje bo največji napredek doživela tedaj, ko bodo otroci imeli primerne pogoje za napredovanje in bodo lahko v popolnosti razvili lastne sposobnosti. Naložbe v prihodnost pa so danes tiste, ki nam dolgoročno zagotavljajo konkurenčno prednost.

September, 2003 SMS LO Trebnje

 

 

 

Prejeto 3.4.2003 Izjava za javnost SMS LO Trebnje o zadevi povečanje cene programov VVZ Trebnje, ki je bila sprejeta na seji Sveta Občine Trebnje dne 26. marca 2003

Čemu smo povečali cene programov v VVZ Trebnje!

Mlade družine so specifična, občutljiva in posledično tudi posebej varovana enota družbe v vseh demokratično oblikovanih človeških skupnostih. Običajno se jim posveča posebno pozornost, namenja se jim posebna sredstva, odločitve o njihovih usodah pa so razumske, pretehtane in odgovorne. Danes ni presenetljivo, da se večkrat odločamo v korist naših naslednikov kot v lastno korist. Podobno razmišljajo tudi mlade družine, ki svoje otroke zaupajo v varstvo v Vzgojno varstveni zavod (VVZ) Trebnje. Svojim otrokom želijo vse najbolje, varstvo v urejenih razmerah na nivoju, ki je primeren razmeram v družbi. Za ta privilegij so pripravljeni plačati ustrezno ceno!

Na seji Sveta Občine Trebnje je bilo dne 26. sušca 2003 izglasovano, da se potrdi predlog povečanja cen za programe VVZ Trebnje. Do preglasovanja je po mnenju Stranke mladih Slovenije lokalnega odbora Trebnje prišlo brez jasno predstavljenih dejstev, ki bi utemeljevala strokovno odločitev in brez možnih alternativ na osnovi katerih bi bilo o zadevi možno odločiti na drugačen način. Predvsem pa se je odločilo brez tehtnega premisleka. 

G. Bojan MAJCEN (svetnik SMS) je svoje nasprotovanje sprejetju predloga povečanja cen VVZ Trebnje oprl na naslednja dejstva: 

V skladu z 31. č Zakona o vrtcih (Ur.l. RS, št. 12/96, 44/2000) ter v skladu s pravilnikom vrtec predloži cene programov za otroke v odločitev občini ustanoviteljici najmanj enkrat letno, oz. vsakič, ko izračunane cene presežejo veljavne cene za 3%. V nadaljevanj je predlog povečanja za jasli kar 18,8%. Odstopanje je nepojasnjeno in zato nerazumno.
Nikjer v predlogu ni razvidno, kdaj je bilo zadnje usklajevanje izračunanih cen in veljavnih cen, zato ni mogoče izpeljati nobene analize oz. primerjave.
Glede na prejšnji odstavek ni mogoče izpeljati ustreznih primerjav glede uskladitve cen na sprejeto sistematizacijo delovnih mest ter na povišanje izhodiščne plače. Ni razvidna niti primerjava z rastjo življenjskih stroškov (inflacija v letu 2002 je bila cca 7,2%).
V dokumentu je jasno navedeno, da ob podobnih ekonomskih razmerah ostale VVE v občini Trebnje ne zahtevajo uskladitve cen, saj jim namenjena sredstva zadostujejo za pokritje ekonomske cene. Takoj se poraja logično vprašanje, zakaj tako veliko odstopanje v VVZ Trebnje. Ali so usluge zavoda resnično na tako superiorni ravni glede na ostale vrtce v Občini Trebnje.
V predlogu so prikazane tudi delne primerjave ekonomskih cen v vrtcih v nekaterih občinah na dolenjskem, kjer je jasno razvidno, da v I. starostnem obdobju (do treh let) presegamo dosegamo kar 114% najvišje cene v regiji. Torej nismo le dobri temveč po lastnih ocenah daleč prekašamo najboljše.

Na osnovi podanih ugotovitev je predstavnik SMO LO Trebnje podal naslednje predloge:

Problematika naj se najprej obravnava in uskladi na ustreznem odboru, kjer je potrebno predstaviti vsa dejstva in okoliščine, tako s strani predlagatelja, kot s strani ustanoviteljice.
Nujno je potrebno najti rezerve v obstoječem načinu določitve prispevka za nadomestilo varstva (potrebne alternative). Pri tem mislimo predvsem na določitve višine prispevka glede na dejanske okoliščine in ne le na izkazane dohodke na družinskega člana. Ugotavljamo namreč, da si posamezniki, ki imajo to možnost, prikrojijo davčne napovedi in tako posledično plačujejo tudi nižje prispevke.

Žal je bilo mnenje SMS LO Trebnje preglasovano z zgoraj navedenim rezultatom. Menimo pa, da je bila odločitev sprejeta na podlagi ne dovolj trdnih strokovnih utemeljitev, brez potrebnih alternativnih možnosti in brez širšega posvetovanja. Tako pomembno socialno področje pa se po mnenju SMS LO Trebnje na tak način ne sme urejati. LO SMS si bo v skladu s svojimi programskimi izhodišči v nadaljnjem reševanju konkretne zadeve prizadeval pridobiti splošen konsenz in razumevanje za urejanje problematike v korist dejanski varovani družbeni enoti.

SMS LO Trebnje

 

 

Z dne 4.3.03 Podpisnice sporazuma o sodelovanju v Občinskem svetu občine Trebnje        Podpisnice sporazuma o sodelovanju v Občinskem svetu občine Trebnje ( v nadaljevanju podpisnice) podajamo izjavo za javnost z namenom, da odgovorimo na nekatere neresnične govorice o nepripravljenosti na sodelovanje z županjo oz. o zaviranju izvedbe tekočih nalog občinske uprave.        Županja občine Trebnje je le to postala dne 1.12.2002. Zainteresirani lokalni odbori političnih strank smo s ciljem kar najuspešnejše realizacije predvolilnih obljub, preko številnih usklajevanj, dosegli dne 10.12.2002 dogovor o sodelovanju. Nobena izmed podpisnic do tega dne ni bila povabljena s strani županje na kakršenkoli sestanek z namenom prihodnjega sodelovanja.       Skladno navedenemu dogovoru smo podpisnice na 1. seji Občinskega sveta dne 19.12.2002 izglasovale začasno Komisijo za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja (KVIAZ) in županji občine Trebnje na skupnem sestanku izrazile željo po nadaljnjih usklajevanjih glede sodelovanja v občinskih organih. Glede na predvolilna stališča županje smo pričakovali da s sodelovanjem ne bo težav in da bodo v občinske organe vključene vse politične stranke. S skupnim nastopom so podpisnice ( ki so manjše stranke) predvsem želele pridobiti večjo pogajalsko moč, kar je seveda jasno razumljivo in širom sveta demokratična praksa.        Do prve seje KVIAZA dne 20.1.2003 ni bilo s strani županje na podpisnice, kot tudi ne na ostale stranke, zastopane v občinskem svetu, naslovljen noben dopis, ki bi izražal zainteresiranost za dogovarjanje (vsebinsko in kadrovsko). S strani županje in njenih svetovalcev so prihajali predvsem številni in najrazličnejši poskusi pridobivanja posameznikov iz vrst lokalnih odborov podpisnic z očitnim namenom razdreti dosežen dogovor (tudi preko medijev). Podpisnice dogovora so medtem v okviru dogovora ustno ponudile sodelovanje tudi ostalim strankam, vendar pripravljenost za sodelovanje z njihove strani ni bilo.        Tako se je nadaljevalo vse do 2. seje KVIAZA dne 12.02.2003, ko je bil na Občinsko upravo dostavljen predlog za sestavo komisij in odborov pri Občinskem svetu občine Trebnje. Le ta je bil pripravljen na naslednjih podlagah:    1.Predlogi posameznih lokalnih odborov o sodelovanju njihovih članov v organih občine Trebnje.    2.Občinski predpisi, ki omejujejo prosto imenovanje oseb v občinske organe.    3.Dogovora o sodelovanju podpisnic, kajti s strani županje do tega dne ni bilo nobenega predloga o sodelovanju s podpisnicami.        KVIAZ je mnenja, da je pripravljeni predlog strokoven. Vzrok za takšen predlog imenovanja nekaterih oseb v več odborih je izključno v predpisih, ki omejujejo prosto imenovanje oseb iz občine Trebnje.        S strani županje je bil prvi dopis za sodelovanje, naslovljen na vse politične stranke v občini Trebnje, poslan šele potem, ko je županja izkoristila vse oblike lobiranja, to je dne 18.02.2003. Menimo, da je bil dopis poslan občutno prepozno, saj smo vendar že v ČETRTEM mesecu po volitvah, Občinski svet pa še vedno ni obravnaval predloga KVIAZA in tudi ne predloga proračuna za leto 2003.        Zato skladno s statutom Občine Trebnje nameravamo županji v najkrajšem času podati zahtevo za sklic izredne seje Občinskega sveta. Vse s ciljem, da prične Občina Trebnje delovati s polno močjo in se le tej ne dela dosedanja škoda.        Podpisnice dogovora: Nova Slovenija OO Trebnje, Slovenska ljudska stranka OO Trebnje, Socialdemokratska stranka OO Trebnje, Demokratična stranka upokojencev Slovenije OO Trebnje in Stranka mladih Slovenije LO Trebnje.